> Choroby-skory-u-psow-kotow

choroby psie

Choroby skóry u psów i kotów

Dodano 14.11.2019, Kategoria: Blog, Tagi:

W dzisiejszym czasie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie domowego zwierzęcia. Z reguły zakładamy, że będzie on posiadał zdrowy wygląd oraz błyszczącą sierść. W momencie zakupu nie jesteśmy w stanie ocenić stanu skóry naszego pupila. Jeżeli zaobserwujemy nawet najmniejsze ubytki, warto natychmiast udać się na wizytę u weterynarza.

Choroby skóry u psów

Wbrew pozorom choroby skór są naprawdę proste w rozpoznaniu, jednak zupełnie inaczej kształtuje się kwestia ich leczenia. Powinniśmy zwrócić dużą uwagę na to, czy nasz pupil często się drapie. Objawy choroby skóry u psów są naprawdę proste w zaobserwowaniu. W takiej sytuacji warto udać się jak najszybciej po pomoc do weterynarza. Jednak określenie przyczyny schorzenia jest naprawdę trudne. Weterynarz po przeprowadzeniu wywiadu powinien zweryfikować wszystkie podejrzenia przy pomocy lekarskich badań. Najczęściej występującymi chorobami u naszych pupili są pierwotne oraz wtórne wykwity.

Skórne problemy u kotów

Nasze koty bardzo często zmagają się z chorobami skóry, których przyczyną mogą być różnego rodzaju bakterie. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie badań mikrobiologicznych jak posiew czy też wymaz. Dzięki nim mamy możliwość określenia czynnika chorobotwórczego. Dopiero w takiej sytuacji lekarz może wdrożyć określony sposób leczenia chorób skórnych psów i kotów.

Istnieją jednak schorzenia, których wyleczenie wcale nie należy do najprostszych i często charakteryzuje się długim okresem leczenia. Bardzo często w takich sytuacjach niezbędne jest zwiększenie odporności naszego pupila przy pomocy odpowiednich autoszczepionek. Nasz kot może również posiadać poważne zmiany skórne, które powstają przez działanie czynników alergicznych. Mogą one dawać naprawdę wiele różnego rodzaju objawów.